Добредојдовте на нашите веб-страници!

Отклучете ја машината за склопување на лизгачот на патент

Краток опис:

Бренд:HHD

Потекло на производот:Провинцијата Гуангдонг

Време на испорака :Во рок од 15 дена по претплатата

Капацитет на снабдување:200 комплети/месечно


 • Бренд:HHD
 • Потекло на производот:Провинцијата Гуангдонг
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Отклучете ја машината за склопување на лизгачот на патент

  Слика на машината:

  отклучување на патент лизгачот склопување машина.jpg

   

  Карактер на машината:

  1. Соодветно организира да ја повлече главата за вибраторот, да го склопи лизгачот со извлекувач низ орбитата и излезот е висок;

  2. Инсталирајте избирач за да изберете некомбинирани лизгачот и извлекувачот, кога лизгачот и извлекувачот не можат да се комбинираат или комбинацијата од недовршени, машината автоматски ќе престане;

  3. Дизајнот е едноставен, лесен за ракување, удобно одржување;

  4. Според производствената ситуација на операторот да ја прилагоди брзината на машината.

   

  Технички податоци за машината:

  Модел XY-16
  Име на машината Лизгач за багажникот што не се блокира од легура на цинк со машина за склопување извлекувач од повеќе типови
  Просечен излез 9000-9300 ЕЕЗ/час
  Моќ 1HP+120w*2
  Волт 1фаза220V
  Д*Ш*В (м) 1,3 * 0,85 * 1,15
  Тежина 270 кг

   

   

   

   

  Ознака на производотОтклучете ја машината за склопување на лизгачот на патент


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја